Festiwal “Czas na Kawę”

Wiosenna edycja  Festiwalu ‘Czas na Kawę” to wielkie  święto dla wszystkich miłośników kawy i słodkich deserów. Mieszkańcy Trójmiasta po raz piąty będą mieli wspaniałą okazję do wyjścia z domu i spędzenia czasu z przyjaciółmi w przytulnym wnętrzu kawiarni lub kawiarnianym ogródku.

Hasło przewodnie Festiwalu brzmi – “Poznaj nowe miejsca, poznaj nowe smaki”.

Liczymy na to, że podczas 9 dniowego festiwalu mieszkańcy Trójmiasta odkryją nowe, ciekawe miejsca na kulinarnej mapie oraz będą mieli możliwość degustacji nieznanych wcześniej propozycji kulinarnych.

Mamy również nadzieję, że to największe wydarzenie kawowe będzie pretekstem do wyjścia z domu i spędzenia czasu z przyjaciółmi przy filiżance “małej czarnej”.

Najbliższa edycja Festiwalu rozpocznie się 11 maja i potrwa aż 9 dni- do 19 maja. Do wydarzenia mogą przystąpić trójmiejskie kawiarnie i restauracje, które obniżą ceny na specjalne festiwalowe zestawy:
#Solo (jedna kawa i jeden deser) za 16 pln lub
#wDuecie (dwie kawy i dwa desery) za 30 pln.

Oprócz tego będą obowiązywały obniżone ceny na kawę we własnym kubku, ponieważ przy okazji trwania festiwalu chcielibyśmy zwrócić szczególną uwagę na problem dotyczący bezsensownej produkcji śmieci i przyłączyć się tym samym do wiodących w tym temacie inicjatyw promujących ochronę środowiska i zwiększenie świadomości konsumentów.  (#ZeroWaste)

Będziemy również zachęcali właścicieli lokali do poszerzenia menu o wersje wegańskie oraz dania bez laktozy, żeby z festiwalu mogła skorzystać jak największa ilość osób. Ponadto liczymy na to, że w czasie wydarzenia będziemy mieli możliwość degustacji kawy przygotowanej w sposób alternatywny.   

Tradycyjnie już, przed rozpoczęciem festiwalu na naszym profilu na FB “Czas na kawę”  będą organizowane liczne konkursy, w których będzie można wygrać vouchery na darmową kawę i desery oraz inne niespodzianki. Równolegle będzie można wygrać vouchery na antenie Radia Eska, które po raz kolejny zostało Patronem Medialnym naszego wydarzenia.

Natomiast podczas trwania imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli oddać swój głos na najsympatyczniejszą miejscówkę festiwalu czyli miejsce, w którym czuli się najlepiej i miło spędzili czas.

Celem festiwalu jest propagowanie kultury picia kawy na mieście,  odkrywanie ciekawych miejsc na mapie kulinarnej Trójmiasta oraz promocja trójmiejskich lokali.

Lista lokali zostanie ogłoszona tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia.

Link do wydarzenia: V Festiwal Kawy “Czas na kawę”

Czas na kawę!

Jak dla mnie inicjatywa bardzo zacna i mocno potrzebna. W dobie otwierających się jak grzyby po deszczu lokali gastronomicznych, trudno rozeznać się w ciekawych lokacjach. Często mniej rozreklamowane miejsca serwują naprawdę pyszne rzeczy i mam nadzieję, że właśnie do takich miejsc dotrę podczas mojej kawowej podróży podczas V Festiwalu Kawy w Trójmieście!

Facebook
Instagram

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *