Kulinarny Szlak

Festiwal Pizzy i Kuchni włoskiej w Trójmieście

wydarzenie

“Czas na pizzę” to pierwszy w Trójmieście festiwal pizzy i włoskich smaków. Rozpoczyna się już 9 lutego i potrwa aż 9 dni. Idea jest prosta: na czas trwania festiwalu wybrane lokale przygotują specjalną festiwalową ofertę. Jedną z propozycji będzie autorska pizza , serwowana jedynie w ramach festiwalu, a która kosztować będzie 20 zł. Oprócz tego zostaną obniżone ceny na 3 pizze oraz 1 danie włoskie o 25%.

Organizatorką wydarzenia  jest Grażyna Zbrzeźniak, która w Trójmieście organizuje dwa razy do roku Festiwal “Czas na Kawę”. – Po dużym sukcesie czterech edycji festiwalu kawy poczułam ogromną chęć, aby zorganizować wydarzenie adresowane tym razem do miłośników pizzy i włoskich smaków – zapewnia organizatorka. – Pretekstem, aby festiwal zorganizować akurat teraz jest przypadający na 9 lutego międzynarodowy Dzień Pizzy i to właśnie od tego dnia rozpocznie się włoska, festiwalowa feta – dodaje.

Dla miłośników kuchni włoskiej i pizzy

Pizzę i włoskie smaki kochamy  bez względu na porę roku.  Zapach świeżych ziół przywołuje najlepsze czasy dzieciństwa i beztroski. Widok świeżych warzyw wzmaga nasz apetyt i  przypomina o słonecznych dniach, podczas których dojrzewały na słońcu.  Natomiast miejsce, w którym najprzyjemniej spędzić czas  podczas mroźnych, zimowych  dni  to z pewnością lokal, w którym centralne miejsce zajmuje piec do wypieku prawdziwej, włoskiej pizzy… Kolacja z przyjaciółmi przy lampce włoskiego wina to gwarancja udanego wieczoru i niezapomnianych chwil.

Aby skorzystać z festiwalu “Czas na Pizzę i włoskie smaki” zainteresowani będą mieć aż 9 dni. Dla mieszkańców Trójmiasta będzie to idealna  okazja do wyjścia z domu i udania się do restauracji, gdzie będzie można posmakować pizzy przygotowanej specjalnie na okres trwania festiwalu czy odkrycia nowych miejsc na kulinarnej mapie miasta.

Warto być na bieżąco z promocjami

Przed rozpoczęciem festiwalu na profilu FB są organizowane liczne konkursy, w których będzie można wygrać vouchery na festiwalową pizzę. Natomiast podczas trwania imprezy wszyscy uczestnicy będą mogli oddać swój głos na najsympatyczniejszą miejscówkę festiwalu.

Do wydarzenia cały czas mogą zgłaszać się trójmiejskie restauracje, które na czas Festiwalu opracują festiwalowe menu i obniżą ceny do wymaganych rabatów.

Jedno jest pewne, w lutym w Trójmieście wcale nie będzie zimno ponieważ będziemy  rozgrzewali  się smakiem włoskiej kuchni !

Lista lokali zostanie podana już wkrótce na profilu na FB  “Czas na pizzę”

Link do wydarzenia: https://bit.ly/2rLA3IG

Zapraszamy w imieniu organizatora

A teraz parę słów ode mnie. Jak dla mnie ten festiwal to strzał w dziesiątkę. Jestem wielkim miłośnikiem pizzy i kuchni włoskiej, dlatego skorzystam z zaproszenia i wezmę udział w wydarzeniu mając nadzieję odkryć nowe smaki oraz doskonale się bawić. W imieniu organizatorów zapraszam do wzięcia udziału w evencie!

Do zobaczenia na kulinarnym szlaku!

Od kilku lat prowadzę fanowski projekt Storycraft, gdzie publikuję własne literackie interpretacje obrazów i innych dzieł. Pomijając jednak prywatę, a skupiając się na doświadczeniu, wywodzę się z branży reklamowej. Pracowałem głównie jako grafik dtp oraz wdrażałem mniejsze jak i większe projekty marketingowe. Dzisiaj współpracuję z Gastronomem Wybrzeża, dostarczając rozwiązania z zakresu e-marketingu i web-developingu dla jego klientów. Przy okazji tej relacji założyłem Kulinarny Szlak, aby docierać z naszą ofertą do jak największego grona osób.