Tankovna Riverside – piwo z tanka już na Pomorzu!

Najlepsze piwo to niewątpliwie takie prosto z tanka. W Gdańsku będziemy mogli teraz takiego skosztować! Pilsner Urquell, 29 listopada, otworzył lokal Tankovna Riverside. Jest to dziewiąte miejsce tego typu w Polsce, a pierwsze na Pomorzu. Złote, niepasteryzowane piwo dostarczane jest prosto z Czech.

pilsner urquell

Pilsner Urquell, ikona czeskiego piwa, dostępna w Gdańsku

Warzony wyłącznie z lokalnych składników, Pilsner Urquell to bezsprzecznie „ojciec” wszystkich lagerów. Już od 1842 roku, niewątpliwie cieszy kubki smakowe piwoszy Teraz każdy mieszkaniec Gdańska będzie miał okazję spróbować oryginalnego, kultowego smaku Pilsnera w samym sercu Gdańska. Tankovna Riverside znajduje się na północnym cyplu Wyspy Spichrzów i dostarcza piwo z Czech w ciągu 48 godzin.

Tankovna Riverside – dziewiąte takie miejsce w Polsce

Lokal w sercu Gdańska jest dziewiątym tego typu miejscem w Polsce, w którym można napić się świeżego Pilsnera prosto z tanka. By zachować świeżość niepowtarzalnego czeskiego smaku, piwo jest dostarczane w ciągu 48 godzin prosto z Czech. Godne uwagi jest, że oprócz niepasteryzowanego, złotego Pilsnera, w Tankovnych możemy liczyć też na perfekcyjną obsługę. Są za nią odpowiedzialni Tapsterzy.

tankovna riverside gdansk

Czeskie sposoby podawania piwa

Tapster jest odpowiedzialny przede wszystkim za jakość i smak serwowanego w Tankovnej piwa. Barmani, wyszkoleni w Pilźnie, serwują piwo na 3 sposoby: Mlíko, Šnyt i Hladinka. Najdelikatniejsza odmiana Pilsnera to istotnie Mlíko, o bardzo niskim poziomie nagazowania i z gęstą, słodką pianą. Šnyt z pewnością uwydatnia swoje walory orzeźwiające, wypełniony do 2/3 objętości kilkucentymetrową warstwą piwa. A dla miłośników kremowej, piwnej i goryczy typowej dla Pilsnera idealna jest Hladinka!

Goście wydarzenia

W wydarzeniu otwarcia lokalu Tankova Riverside wzięli udział piwni eksperci. Wszyscy goście wraz z załogą baru, przedstawicielami Kompanii i właścicielami lokalu wzięli udział w tradycyjnym ochrzczeniu kranu. Tapster Sławomir Fridel opowiedział gościom o znaczeniu perfekcyjnego serwowania Pilsnera oraz zaprezentował im, w jaki sposób podawać go w prawdziwym czeskim stylu. Kamil Ruzekczeski Mistrz
Piwowarstwa
– opowiedział o z pewnością najciekawszych czeskich rytuałach i koncepcie Tankovnych. Zaś Maciej Chołdrych, piwoznawca, skupił się na walorach sensorycznych piwa Pilsner Urquell.

tankovna riverside

Gdzie?

Lokal Tankovna Riverside jest dostępny w Gdańsku, przy ulicy Chmielnej 10 i czynny codziennie w godzinach 12:00 – 00:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *